Ви є тут

Як обрати вітамінний комплекс

17.05.2020

Про додаткові вітаміни ми згадуємо зазвичай наприкінці зими або весною, коли відчувається, що організму не вистачає їх для повноцінної діяльності. Нестача корисних мікроелементів відчувається загальною слабкістю, ламкістю нігтів, сухістю шкіри та частими простудними захворюваннями.

Але щоб грамотно допомогти організму відновити баланс мікроелементів, потрібно вміти підбирати такі комплекси, щоб вони відповідали вашим потребам і не нашкодили. Так, американські вітаміни вважаються більш якісними та натуральними.

Які вітаміни нам потрібні?

Не можна сказати, що одні вітаміни нам потрібніші за інші. Практично усі мікроелементи важливі та беруть участь у різних процесах життєдіяльності організму. До прикладу:

  • вітамін А – підтримує шкіру та очі здоровими, бере участь в омолодженні клітин;
  • вітаміни групи В – впливають на роботу нервової системи;
  • D – в поєднанні з кальцієм є найціннішим при формуванні костей, а також підтримує здоровий тонус м’язів;
  • Е – попереджає старіння, появу зморшок, бере участь в репродуктивній функції організму;
  • С – вважається чи не найголовнішим при профілактиці та лікуванні простудних захворювань.

І це далеко не весь перелік корисних речовин, які беруть участь в обмінних процесах та допомагають нам залишатися здоровими. Але важливо зберігати здоровий глузд та приймати їх тільки тоді, коли це потрібно і не перевищувати допустимих та рекомендованих дозувань.

Як зробити вибір?

Перед тим як іти в аптеку, треба визначитись з тим, для чого ви це робите. Одна справа, якщо після проходження обстеження та здачі аналізів виявився дефіцит якогось конкретного мікроелементу. Зовсім інше, якщо ви просто бажаєте пропити комплекс вітамінів, тому що знаходитесь на активному етапі схуднення або у вас є окремі симптоми гіповітамінозу.

У вагітних жінок існує підвищена потреба в мікроелементах. Тому для них створені спеціальні комплекси, де враховані потреби жінки та організму, що росте всередині неї. У чоловіків та жінок середнього віку також різні потреби в поповненні корисних елементів. Сьогодні в аптеках є комплекси як для чоловіків, так і для жінок і вони відповідно відрізняються по складу.

Для дітей дуже важливо підібрати правильне дозування вітамінів в залежності від їх віку та способу життя. Тому такі комплекси потрібно підібрати в чіткій відповідності з віком дитини, а ще краще – спочатку порадитися з педіатром.