Ви є тут

Основна помічниця на кухні

22.07.2020

У кожної господині в арсеналі кухонного приладдя є хоча б одна каструля. А швидше за все, не одна, а кілька різних. І щоб вони виконували свою роль так, як це задумано, слід знати, на що звертати увагу при покупці чергової помічниці.

Матеріали виготовлення

Найбільша різноманітність каструль, представлених в Світі Посуду, стосується якраз матеріалів, з яких вони виготовлені. І часом господаркам буває складно визначитися, на чому зупинити свій вибір. Наведемо основні відмінності кожного варіанту:

  1. Алюмінієві – якщо це сучасний якісний сплав, то він порадує хорошим нагріванням їжі і безпекою використання. Такі каструлі цінуються за невисоку ціну і простоту в приготуванні їжі. Але потрібно пам'ятати, що зберігати в них готові страви не варто.
  2. Емальовані – відрізняються гарним зовнішнім виглядом, надійним і приємним покриттям. Завдяки покриттю з емалі, такі каструлі придатні для різних кислот і навіть засолювання. У них можна довго і безпечно зберігати їжу в холодильнику.
  3. Тефлонові – сьогодні з цього матеріалу випускають не тільки сковорідки, а й каструлі. Основна їхня перевага в тому, що завдяки антипригарному покриттю в такому посуді готується практично дієтична їжа, яка не потребує багато рослинного масла або інших жирів.
  4. Керамічні – вважаються більш екологічними і безпечними варіантами для приготування їжі. Можуть також використовуватися в духовці, оскільки відрізняються підвищеною стійкістю до нагрівання.
  5. Скляні – красиві і естетичні, надійні та стійкі до високих температур. Також дають можливість приготувати їжу в духовці, на плиті і навіть в мікрохвильовці. Придатні для зберігання їжі в холодильнику.
  6. Чавунні – ідеальні  для тушкування м'яса або овочів, приготування їжі на маленькому вогні.
  7. З нержавіючої сталі – сьогодні стають все більш популярними, оскільки поєднують в собі всі переваги інших матеріалів і прості в догляді.

Але пам'ятайте, яку б каструлю ви не вибрали, тривалість її експлуатації, основні характеристики та зовнішній вигляд будуть залежати від того, як ви користуєтеся посудом. Адже до кожного з матеріалів потрібен особливий підхід.

На що ще звернути увагу?

Але матеріал каструлі, це ще не найважливіше. При наявності електричної, магнітної, індукційної та інших плит, важливо придбати ту каструлю, яка буде з нею сумісна. Найбільше проблем виникає при пошуку посуду для індукційних поверхонь, а про їх сумісність повинна бути особлива позначка на дні виробу.

Якщо ж ви хочете використовувати каструлю періодично для приготування або розігрівання їжі в мікрохвильовій печі, вона не повинна мати металевих деталей або навіть напилення по обідку.

Деякі каструлі також оснащені додатковою можливістю зняти ручки. Це допоможе вирішити питання миття в посудомийній машині або зручного розміщення посуду в холодильнику або духовці. Не забудьте підібрати посуд по потрібному розміру. Не завжди є сенс готувати невелику кількість їжі в п'ятилітрових ємностях. Тож в ідеалі у кожної господині повинно бути кілька різних варіантів каструль, щоб вирішувати різноманітні завдання на кухні.