Ви є тут

Як мамі відпочити від домашньої рутини

26.11.2020

Щастя наповнює будинок, коли в ньому з'являється дитина. Однак через якийсь час молода мама починає розуміти: вир домашніх турбот поглинув її, на відпочинок не залишається ні миті, почуття втоми з'являється відразу після пробудження. Якщо подібне сталося з вами - прийшла пора зупинитися і розслабитися. Як зробити перерву на відпочинок і провести його з користю - дізнаєтеся зі статті.

Де знайти час для себе

Часто жінки не дозволяють собі відпочивати, відчуваючи провину перед дитиною, чому сприяють прикрашені розповіді про материнство від знайомих. Ситуація неправильна, ви потрібні своїй родині спокійною, лагідною і усміхненою, а не роздратованою. Знайти час на відпочинок вам допоможуть декілька порад:

  1. Плануйте час в залежності від режиму дня малюка. Виберіть період, коли малюк спить, щоб відпочити. Витратьте на себе не менше половини цього проміжку.
  2. Визначтеся зі способом. У кожної жінки свій метод розслаблення: сон, читання, в'язання, вишивка, заняття спортом, прогулянка, салон краси, чашка кави і т.п.
  3. Використовуйте допомогу друзів і родичів. Ви не просижуєте час у декреті, а працюєте мамою 24 години на добу без лікарняних, відпустки, вихідних, тому заслуговуєте відпочинок. Попросіть кого-небудь погуляти з дитиною, поки займаєтеся собою.
  4. Час, який витрачається на господарські клопоти, зменшіть: прибирання розподіліть на кілька етапів і виконуйте в різні періоди; вибирайте таку їжу, щоб її приготування відбувалося швидше; підготуйте побільше основного блюда і міняйте до нього гарнір.
  5. Увечері, коли малюк заснув, не проводьте час в інтернеті. Повноцінний сон - найпростіший шлях відпочити.

Сучасна побутова техніка дозволяє зменшити зайнятість. Мультиварка приготує їжу, робот-пилосос прибере в квартирі, посудомийка звільнить від купи брудних тарілок, кавоварка дозволить підбадьоритися, прання білизни може відбуватися без вашої участі.

Як навчитися відпочивати біля дитини

Прогулюючись з коляскою, послухайте розслаблюючу музику або аудіокнигу, для цього подбайте про зручні навушниках. Подібні заняття відвернуть в процесі грудного вигодовування. Читайте, дивіться фільм, в'яжіть, вишивати, сидячи в парку. Коляска - не перешкода для занять бігом і іншими видами спорту.

Дитину постарше займіть малюванням, ліпленням з пластиліну (тіста), поки ви наносите маску для обличчя, п'єте каву, чай. Привчіть домашніх збирати іграшки і речі, якими не користуються. Придумайте ігри, що дозволять вам відпочити: катання машинок по вашій спині, зачіска мамі, пошук різного листя в парку і т.п.

Поки малюк купається, зробіть масаж обличчя, рук, шиї. Сидячи біля нього, займіться манікюром.

Організуйте зустріч з подругами в кафе, де є розважальний куточок. Добре, якщо візьмуть дітей, щоб вашому малюкові не було нудно грати.

Пам'ятайте про те, що втомитися і бути поганою мамою - не одне й те саме. Якщо ви навчитеся відпочивати, станете хорошою для всіх, адже дитина і чоловік потребують привітного відношення. Жінка, яка випромінює щастя, - подарунок будь-якій сім'ї, досягти цього вона може, даючи собі перепочинок.