Ви є тут

Чим ризикує продавець, продаючи авто за дорученням?

03.06.2021

Приймаючи рішення купити авто з пробігом, треба враховувати найрізноманітніші нюанси. Але ризики несе не тільки покупець, продавець також повинен пам'ятати про низку можливих неприємностей. Тому, вирішуючи продати машину, треба не тільки правильно вибирати Автомайданчик, але і відповідально підійти до підготовки документів.

Якщо ризики продажу машини за дорученням?

Багато хто вважає, що продаж транспортного засобу за дорученням несе небезпеку тільки для покупця. Але насправді - це досить серйозні ризики і для автовласника, що продає машину. З одного боку, це значно полегшує процедуру продажу і виключає втрату часу, так як процедура передбачає звичайне переоформлення генеральної довіреності. Такою схемою зазвичай користуються, якщо не хочуть оплачувати податок, афішуючи угоду.

Однак для продавця небезпека полягає не тільки в ймовірних податкових перевірках, вона пов'язана також з наступними ризиками:

  • покупець може продовжувати їздити по довіреності, при цьому всі штрафи і порушення будуть числитися за продавцем;
  • при здійсненні будь-якого правопорушення, пов'язаного з експлуатацією такого автомобіля, відповідачем стане продавець, який фактично вже не є власником машини;
  • покупець може і далі продавати машину, виписуючи доручення на третіх осіб;
  • при ДТП буде дуже складно довести, кому саме належить авто, хто перебував за кермом.

Також досить часто подібною схемою користуються шахраї. Тому, якщо друга сторона наполягає на продажі саме таким способом, продавцю рекомендується знайти іншого покупця.

Який пакет документів потрібен для продажу авто?

Власник бу машини перед продажем повинен підготувати наступний пакет:

  • технічний паспорт на транспортний засіб;
  • документи, що підтверджують права власності (договір купівлі-продажу, доручення та інші);
  • карта технічного обслуговування (при наявності);
  • особистий паспорт.

Крім того, необхідна наявність повного комплекту ключів, при наявності надаються брелоки від системи сигналізації. Рекомендується заздалегідь підготувати висновок незалежного експерта. Це допоможе підтвердити технічний стан машини і запитувану ціну.

При виборі автобазару для продажу свого старого авто рекомендується віддавати перевагу перевіреним, надійним сервісам. Це практично повністю виключає ризики, дозволяє не тільки призначити адекватну ціну, а й прискорити процес продажу машини. Одним з таких онлайн сервісів, що мають відмінну репутацію по Україні, є компанія «Парк Драйв». На порталі https://parkdrive.ua/cars/bu/ можна виставити свої оголошення про продаж, навести таку інформацію, з якої ознайомляться потенційні покупці.