Ви є тут

Різниця між односолодовим і купажованим віскі

09.06.2021

Коли ви читаєте де-небудь про виробництво віскі, то насправді ви читаєте про односолодовий віскі. Традиційний спосіб виробництва односолодового оригінального віскі, безумовно, самий респектабельний. Інший вид віскі «нагадує» змішаний, цей віскі (або купажований віскі) проводиться шляхом безперервної (колонної) дистиляції, а не перегонкою перегонки, і це суміш окремих солодовий віскі з багатьма видами зернового віскі. Однак цього недостатньо, щоб зрозуміти різницю між односолодовим і купажованим віскі. У чому їх різниця?

Інші зерна

Основна відмінність односолодового віскі від купажованого в тому, що односолодовий віскі виготовляється тільки з ячменю. Це єдине зерно, яке дозволено законом для виробництва солоду. Дорого і складно вирощувати. Зовсім інша ситуація в разі змішаного віскі, в якому використовуються як односолодовий віскі з ячменю, так і зерновий віскі, тобто дистиляти з будь-якого зерна (навіть кукурудзи!), Витримані в дубовій бочці не менше 3 років.

Таким чином, купажований віскі (англ. Blended Whisky) можна описати простим рівнянням:

Купажований віскі = односолодовий віскі + різний зерновий віскі

Очевидно, що чим більше односолодового віскі, тим вище якість і смакові якості продуктів купажованого віскі і тим вище ціна. Можна сміливо припустити, що найдешевший купажований віскі містить незначну кількість солодового віскі.

Інший тип дистиляції

Різниця між односолодовим і купажованим віскі також полягає в перегонці. За винятком односолодової частини купажованого віскі, зерновий віскі, який використовується для виробництва купажованого віскі, піддається дистиляції на колонці, а не перегонці з перегонкою в перегінному кубі, як односолодовий віскі. Ви повинні розуміти, що це має величезне значення. Колонна перегонка набагато дешевше перегонки перегонки.

Alembics набагато менш ефективні, але в цьому випадку недосконалість робить віскі продуктом їх роботи з абсолютно іншими, більш складними і багатими смаковими якостями.

Інші бочки

Експерти сперечаються, що найбільше впливає на кінцевий смак віскі: ферментація і витримка в бочках. Однак можна сказати напевно, що якість бочок має величезний вплив на якість одержуваного дистиляту. Заводи односолодового віскі, що себе поважають, наповнюють кожну бочку 2, максимум 3 рази. Однак більші винокурні наповнюють свої бочки частіше.

І купажі, в чому різниця між односолодовим і купажованим віскі в цьому аспекті? Його ніхто не перевіряє і ніхто про це не говорить. Отже, ми можемо ризикнути заявити, що вони дозрівають в досить неякісних бочках (наприклад, в бочках, які вже не підходять для витримки односолодового віскі). Крім того, потрібно пам'ятати про масове виробництво купажів, що, безумовно, позначається на використанні бочок.