Ви є тут

Кавомашини і кавоварки – різне приладдя на кухні: допомога новачкам

Анонім
24.06.2021

Дуже часто українці плутають кавові машинки та кавоварки і утотожнюють ці поняття, вважаючи, що ці пристрої працюють за однаковим принципом і виконують одну і ту ж саму місію – приготування улюбленого запашного напою для мільйонів людей по всій планеті. Ми спробуємо роз’яснити українцям у цій статті, в чому ж полягають головні відмінності кавових машин та кавоварок і які завдання та за яким принципом виконують ці кухонні прилади на наших кухнях.

Кавоварка – цілком несамостійний прилад?

Головна функція кавоварки в сучасному світі – не готувати каву, а лише відварювати її. Використовуючи цей ґаджет на кухні, необхідно мати обов’язково спеціальну каву у капсулах, вже готову мелену каву, що вже означає те, що людині перед приготуванням доведеться ще попередньо докласти зусиль, аби змолоти зерна. Варіння ж кави потребує постійного контролю людини, тому кавоварка не готує напій самостійно, а тільки варить її в присутності і під контролем людини.

Крім того, кавоварка потребує ретельного постійного очищення і догляду. Необхідно навчитися робити спеціальну кавову «таблетку», яку потім потрібно встановити у потрібне місце на приладі. Після приготування напою цю таблетку потрібно прибирати, а сам пристрій потрібно очищувати ретельно і просушувати. Словом, потрібно чимало знань та навичок, щоб отримати нарешті чашку улюбленої кави.

Натомість, якщо говорити про кавові машини, то вони самостійно готують каву, достатньо лише поповнити запаси кави та води і почекати декілька хвилин на приготування ароматної чашки улюбленого напою. Все інше кавова машина зробить самостійно, поки ваше завдання лише – натиснути на кнопку.

Відчувається різниця між цими ґаджетами, чи не так? Поки кавоварка потребує більше зусиль, то кавова машина – повністю автоматизований і цілком самостійний прилад, якому не потрібна допомога людини.

Зазвичай ціни на кавові машини перевищують ціни на кавоварки в декілька разів – про це читайте у нашому матеріалі «Як вибрати кавомашину?». Однак за смаком приготованого напою кавомашини не відрізняються від кавоварок і ще можуть гідно з ними позмагатися. Розказати про неймовірні смаки приготованої кави вам зможуть професійні бариста вашого міста, які вміють добре поводитися з обома приладами і готувати смачну каву за будь-яких умов.