Ви є тут

Пристрій та принцип роботи пральної машини

12.01.2022

Протягом багатьох років пральна машина служила домашнім господаркам як незамінна помічниця у боротьбі з брудними речами. У пору своєї появи це був досить примітивний апарат, хоч і володів найнеобхіднішими функціями. Проте йшли роки, і на сьогоднішній день пральна машина стала справжнісіньким автоматом, якому під силу не тільки прати білизну самостійно, а й відбілювати її, полоскати, сушити і робити з нею багато інших необхідних маніпуляцій. Але перш ніж купувати машину-автомат, що приносить полегшення у виконанні домашніх обов'язків, потрібно знати про неї деякі факти.

Тип завантаження

Відомо, що пральні машини мають два види завантажень: вертикальне та фронтальне. У цих двох типів є недоліки та переваги.

Вертикальне завантаження

Осі цього типу машини розташовані на 2 амортизаторах. Така відмінність робить пральну машину надійнішою на відміну від машини з фронтальним завантаженням, в якій осі розташовані на одному амортизаторі. Вертикальне завантаження зручне для тих, хто любить закладати та виймати білизну зі спеціального кошика. Крім цього при вертикальному завантаженні в процесі прання простіше забрати частину білизни або додати нову.

Фронтальне завантаження

Хоча вісь знаходиться на одному амортизаторі, цей тип завантаження має свої переваги. Наприклад, у них привабливіший дизайн, досить не висока ціна. На відміну від вертикально завантажувальних машин, асортимент фронтальних набагато різноманітніший і процес монтування в меблі не такий складний.

Розміри пральних машин

На сьогоднішній день існують пральні машини автомати таких видів розмірів:

  • Вузький (від 32 до 34 см).
  • Середній (від 40 до 42 см).
  • Повнорозмірний (від 50 до 60 см).

В основному великий попит мають пральні машини середніх розмірів. Вони перуть 4-5 кг білизни.

Число обертів

Під час прання нормальним показником обороту вважається від 800 до 1000 оборотів за 1 хвилину. 1000 оборотів рекомендовано налаштовувати при пранні махрових речей. А ось речі, що складаються з ніжних тканин, рекомендується віджимати в режимі 400 оборотів на 1 хвилину. У будь-якому випадку в пральній машині має бути функція регулювання кількості обертів під час прання білизни.

Способи керування машиною та функції

Подібно до типу завантаження їх існує 2 види: механічне управління та електронне управління.

Механічне керування

Пральна машина з таким видом управління в основному складається з 3-5 програм прання. Останнім часом у машинах із механічним керуванням замінюють механічні регулятори на кнопки. Таким чином, збільшують термін придатності машини автомат, зменшуючи кількість рушійних частин, а також механічних вузлів.

Електронне керування

Треба сказати, що цей тип управління має більше функцій і простіше у використанні. Головне завдання для виконання прання - покласти білизну певного типу в машинку і натиснути кнопку "Пуск". Складові та параметри процесу прання, машина виставляє самостійно, наприклад: Визначає всі вкладені в машину білизни; Відміряє необхідну кількість води; Розраховує потрібний час для прання білизни. Слід зазначити, що функцій у сучасній машині автомат електронного управління дуже багато. Через це вартість такої моделі дуже висока.

Наприклад, пральна машина може виконувати 4 програми:

  1. Прання речей із бавовни та лляних речей;
  2. Прання білизни із синтетичної або кольорової тканини;
  3. Прання білизни тонкої тканини;
  4. Прання вовняних речей.

До додаткових функцій відносяться: «Видалення плям», «Прання швидкого типу». Функції пральної машини містять властивості, здатні вибрати потрібний режим прання для різного типу білизни, а також забрудненості.

Країна збирання та виробництва пральної машини автомат

Крім знання типу завантаження, числа оборотів, розмірів, функцій та методів управління, покупцю не зайве поцікавитися країною, де створили ту чи іншу модель машини. Про надійність пральної машини говорить країна її народження. Італійська пральна машина. На сьогоднішній день відомі марки: Ariston, Indesit та Zanussi. Термін оптимальної працездатності машини – від 5 до 8 років. Німецька пральна машина. До них відносяться такі марки Bosch, Siemens, Miele. 1. За нормальних умов прослужить 10 - 15 років. Корейська пральна машина. Їхні марки: Samsung, LG, Daewoo. Максимальний термін придатності до 5 років. Пральна машина китайського походження. Одна з марок – Haier. Термін експлуатації машини досить малий 3-5 років. Австрійські та шведські пральні машини. Надійність терміну служби у цих пральних машин найвища, а саме 14-20 років.

Перед тим, придбати пральну машину-автомат, потрібно дізнатися про подробиці про неї. Ще раз їх нагадаємо: Тип завантаження. Розмір пральної машини. Число обертів. Способи керування. Опції машини. Місце виготовлення. Враховуючи дані фактори, і свій бюджет нехай кожен придбає надійного домашнього помічника, який прослужить не один і два роки.