Ви є тут

Генерал Пентагону порівняв війну в Україні з Другою Світовою

16.06.2022

Вищий генерал Пентагону заявив у понеділок, що українці "переживають ті ж жахи, що й громадяни Франції під час Другої світової війни від рук нацистських загарбників", провівши пряме порівняння між вторгненням Росії в сусідню країну та конфліктом, що розгорівся на сусідніх пляжах Нормандії 78 років тому.

Якщо ж ви хочете відволіктися від політичних і воєнних новин на казино або інші ігри, то за посиланням можна знайти багато цікавих розваг.

Основними тезами військового були такі:

  • Україну можна порівняти з Францією періоду другої світової;

  • Світ має об’єднатися, аби закінчити війну;

  • Спільнота має реагувати на агресію Росії більш потужно.

Заява генерала

Генерал армії Марк А. Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, сказав, що світ "знов бачить смерть та руйнування на європейському континенті". Він робив промову серед білих мармурових надгробків Американського цвинтаря та меморіалу в Нормандії - останнього притулку більш ніж 9000 американських солдатів, які загинули в бою.

Міллі згадав їхні жертви, оскільки він і керівники оборонних відомств країн, які підтримують Україну, зустрічаються цього тижня в Нормандії, щоб обговорити допомогу Києву в боротьбі з російським вторгненням, в результаті якого загинули десятки тисяч людей.

"Світ об'єднався на підтримку захисту України від рішучого загарбника", - сказав Міллі, виступаючи на невеликій відстані від місця, де американські війська зійшли на берег на пляжах Омаха та Юта. Він сказав, що зараз йдеться про підтримку "порядку, який було встановлено у 1945 році після закінчення Другої світової війни".

Передумови створення НАТО

Ці умови включали створення військового альянсу НАТО, члени якого поспішно направили зброю та боєприпаси до кордону України, щоб допомогти Києву відбитися від російських військ. В основі світового порядку, встановленого після Другої світової війни, лежав принцип, згідно з яким "сильні країни не можуть просто так вторгатися в малі країни", - сказав Міллі, додавши: "Цю агресію не можна залишати без відповіді".

Міллі нагадав про німецький наступ на Європу наприкінці 1930-х років і про те, як мільйони людей було вбито в наступні роки. Він сказав, що світ зволікав із відповіддю. "Нехай ті, хто лежить тут, не будуть останніми свідками того часу, коли союзники об'єдналися, щоб перемогти тиранію. Давайте об'єднаємося як союзники, партнери та друзі. Давайте продовжувати стояти пліч-о-пліч як союзники", - сказав він.

У подальшому інтерв'ю на цвинтарі Міллі сказав репортерам, що подорожують з ним, що США та їхні союзники намагаються запобігти "ще одній великій європейській війні" і що те, що Росія зробила в Україні після вторгнення 24 лютого, "якісно відрізняється від усього, що ми бачили за багато років". У Європі було насильство з часів Другої світової війни, зазначив Міллі, згадавши кровопролиття на Балканах та в Грузії, "але це насильство іншого порядку величини за розмірами, масштабами та розмахом".

США, які вивели з України групу військових інструкторів до початку військових дій, не хочуть війни із Росією, сказав Міллі. Але на провокації Кремля необхідно відповісти у якійсь формі, сказав він.

Міллі визнав, що російські військові досягають певних успіхів, завдаючи ударів по українських силах на Донбасі на сході України, де Москва змістила акценти після того, як не змогла захопити столицю, Київ, раніше під час вторгнення.

"Які б успіхи не були досягнуті російськими, вони дуже, дуже обмежені і незначні день у день, і за це вони зазнають великих втрат", - сказав він. 

Слід зауважити, що сайт gsminfo.com.ua стане у пригоді, якщо ви цікавитеся новинками технологій.

Зустріч ветеранів

Після вимови промови в понеділок Міллі протягом кількох годин ходив кладовищем, зустрічаючись з ветеранами Другої світової війни, фотографуючись із французькими та американськими цивільними особами та залишаючи пам'ятні монети на кількох могилах.

Серед тих, кого він відвідав, був останній притулок бригадного генерала армії Теодора Рузвельта-молодшого, який заслужив медаль Пошани за доблесть і помер від серцевого нападу через місяць у Франції, і могили Джеймса і Джозефа МакКеон, братів з рідного для Міллі Масса, які загинули в бою з різницею в кілька місяців у 1944 році.

Серед ветеранів, з якими зустрівся Міллі, був Денні Томпсон. Він розповів голові, що пілотував американські бомбардувальники B-17 та B-24 і був двічі поранений під час бойових вильотів. Томпсон, який сидить в інвалідному візку з сигарою, сказав в інтерв'ю після зустрічі з Міллі, що він досі носить свою оригінальну форму і що в липні йому виповниться 100 років.

За його словами, він відвідує ювілейні церемонії на цвинтарі у Нормандії з 1995 року. На питання, чому йому важливо продовжувати відвідувати це місце, Томпсон прямо сказав. "Це страшенно важливо для будь-якої людини", - сказав він.